Az ipari IoT és az ipar 4.0 az elmúlt évek talán leggyakrabban használt kifejezései az informatika és a gyártás kontextusában. Mégis komoly kihívást jelent a legtöbb hazai gyártóipari vállalatnál a bevezetése - és még csak nem is feltétlenül a pénz az akadály!
Az ipar 4.0 bevezetése egyszerre jelenti technológiai, IT, humánerőforrás és menedzsment feladatok tömkelegét. A kihívások dacára mégis érdemes belevágni, ezért az idei konferenciát is annak szenteljük, hogy gyakorlati példák során mutassuk meg az ipar 4.0 bevezetéséhez szükséges folyamatokat, miközben megnevezzük, elemezzük és megoldásokat hozunk a felmerülő buktatókra. Legyen szó akár a társosztályok ellenállásáról, a hozzáértő személyzet vagy a technológia ismeretének hiányáról, illetve a megfelelő kivitelező kiválasztásának nehézségeiről. Az egyes előadások keretében nyíltan szembenézünk mindezzel, és már sok ízben bizonyított, gyakorlati javaslatokat adunk e helyzetek megoldására.
Az ipar 4.0 és az IoT a nagyobb üzemek kiváltsága lenne? Ezzel kapcsolatban is megosztunk néhány sikertörténetet olyan KKV-kkal a főszerepben, akik - időt, energiát és pénzt nem kímélve - már nagyon komoly lépéseket tettek az ipar 4.0 felé vezető úton. Vajon megérte? A konferencián majd elmesélik!